Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mutki’yi ziyaret etti.  Ustaoğlu, Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç’la birlikte  Bağarası Köyünde İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Reşit Acun’un vefat eden annesi Bislo Acun’un taziyesine katıldı. Ustaoğlu ve Kılıç daha sonra yazıcık güvenlik yolunda incelemelerde bulundu. 

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mutki’yi ziyaret etti. Ustaoğlu ilk önce Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç’la birlikte Bağarası Köyünde İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Reşit Acun’un Vefat eden Annesinin taziyesine katıldı. Acun’a taziye dileklerini sunan Ustaoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Yazıcık Köyünde güvenlik yolunda incelemelerde bulundu.
 
Kaymakam Kılıç’tan bilgi alan Ustaoğlu, daha sonra Meydan Karakolunda görev yapan askerleri ziyaret etti. Bir süre Mehmetçikle sohbet eden Ustaoğlu, vatani görevini yapan Er Abdullah Çalışkan’ın annesini arayarak asker annesine sürpriz yaptı. Ustaoğlu ayrıca erleri aileleriyle görüştürdü.
 
Meydan Jandarma Karakolundan ayrılan Ustaoğlu ve berberindeki heyet Koyunlu’da bulunan Alaiyye Yatılı Erkek Kuran Kursunu ziyaret etti. Kuran Kursunda müderrislerle bir araya gelen Ustaoğlu, kuran kursu hakkında bilgi aldı. Akşam namazını Kuran Kursunda kılan Ustaoğlu ve beraberindeki heyet, Bitlis Birlik Vakfı Başkanı Maşallah Albeni tarafından verilen yemeğe katıldı. 

Ustaoğlu’na temasları boyunca Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Bitlis İl Özel İdare Genel Sekteri Adem Aydoğdu, İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç, Mutki İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ekrem Doğan, Mutki İlçe Emniyet Amiri Saffet Sami Bozkurt ve İlçe Özel İdare Müdürü Erkan Coşkun eşlik etti.