Bitlis’in Mutki ilçesinde 2018-2018 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi  dolayısıyla Kaymakam Mehmet Kılıç başkanlığında ‘madde bağımlılığı ve okul güvenliği’ toplantısı yapıldı.
 
Okulları gezen Kılıç, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra, okul müdürleri ve öğretmenlerle toplantıda bir araya geldi.
 
Mutki’de okulların güvenliği açısından önemli sorunların olmadığını kaydeden Kılıç, konun büyük önem arz ettiğini söyledi.
 
2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Kılıç, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Çocuklarımızla ilgili yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Okul güvenliği için alınacak tedbirler için sadece kurumların çabası yeterli olmayacaktır. Öğretmenlerin yanı sıra velilerimize de düşen görevler var. Gençlerimizi uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili bilinçlendirmemiz gerekiyor. Bunun içinde okulda alacakları eğitim büyük önem arz ediyor. Milli ve manevi değerler konusunda iyi eğitilmiş bir öğrencinin yanlışa düşmesi daha zordur. Hepimiz sorumluluklarımızı yerine getirerek çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim almasını sağlamalıyız.”
 
Toplantı, öğretmenlerin duygu ve düşüncelerini dile getirmesinden sonra sona erdi.