Mutki’de  Kütüphane Haftası düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Mutki’de Kütüphane Haftası dolayısıyla Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya toplantı salonunda etkinlik düzenlendi.
Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç, etkinlikte yaptığı konuşmada okumanın yaşı olmadığını söyledi.
Çocuklar ve gençlere okuma alışkanlığının kazandırılmasını gerektiğini belirten Kılıç, “Her kütüphane bir hapishane kapatır. Burada ben şu sözü hatırlatmak istiyorum: İstikbal göklerdedir. Bu sözü şöyle okumak gerekir: bir ağacı göğe yükselten kökleridir. Kökü olamayan ağaç odundur. Kütüphanelerimiz köklerimizdir.  Öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktaran en önemli araç kütüphanelerdir. Kitaplar sayesinde kültür gelecek nesillere aktarılmaktadır. Ülke olarak ayakta duruyorsak geçmişimize ait önemli kültür birikimine sahip olan bir millet oluşumuzdandır. Özellikle son hükümetler döneminde güzel yatırımlar yapılarak güzel mekanlar açıldı. Biz de Mutki’de vatandaşımızın hizmetine bu kütüphaneyi açarak büyük bir eksikliği kapatmış olduk.” dedi.
Programda, en fazla kitap okuyanlara ödül verilmesinin ardından "İnsan Yüzlü Kitaplar, Kitap Yüzlü İnsanlar" konulu fotoğraf sergisi açıldı.
Programa, İl Kültür Turizm Müdürü Ramazan Gencan, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ekrem Doğan, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kütüphaneler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerin 2 ve 3. gününde yapılan etkinliklerde öğrenciler doyasıya eğlendi.
 
Öğrenciler, düzenlenen yarışmalar, tiyatro gösterisi, palyaço gösterisi ve konferanslarda hem öğrendiler hemde eğlendiler