Mutki’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
 
Mutki Kaymakamlığınca düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinleri kapsamında
 
15 Temmuz gazimizin ve şehitlerimizin ailelerine ziyaretler yapıldı. Ziyarete katılan İlçe Müftümüz Sayın Nur Muhammed GEYLANİ ülkemizin birliği, dirliği ve beraberliği uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için  dualar okuyarak Yüce Allah’tan şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine sabırlar, gazilerimize acil şifalar dileyerek gazimize ve şehitlerimizin ailelerine Kur’an-ı Kerim hediye etti.
 
13 Temmuz’da Hz. Hasan Camii ve Merkez Camii’de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için Kur’an-ı Kerim okunup Mevlüd Programları yapıldı. Program bitiminde Mevlüde katılan vatandaşlara her iki camiide Mutki Belediyesi tarafından ikramlar yapıldı.
 
İlçemiz Kur’an kurslarında 15 Temmuz şehitlerimiz için etkinlikler düzenlenerek kurslarda toplam 20 hatim okundu. Kur’an kurslarında etkinliklere katılan öğrencilere Mutki Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.
 
İlçemiz Gençlik Merkezi’nde 12 Temmuz 14:00, 13 Temmuz 14:00 ve 14 Temmuz 11:00’de Vatan Sevgisi, Milli Birlik ve Beraberlik konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.
 
İlçemiz Halk Kütüphanesi’nde 13 Temmuz 10:00 - 17:00, 14 Temmuz 10:00 – 17:00 tarih ve saatlerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Fotoğraf ve Kitap Sergisi yapıldı.
 
Mutki Aile Destek Merkezi’nde 13 Temmuz 15:00 - 17:00 saatleri arasında 15 Temmuz’da Kadının Rolü Konulu fotoğraf sergisi yapıldı.
 
Etkinlikler 15 Temmuz 20:00’de İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesinde ülkemizin birliği, dirliği ve beraberliği uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ve 15 Temmuz şehitleri için Saygı Duruşu, İstiklâl Marşı’nın okunması, Kur’an Tilaveti, Kaymakamımız Sayın Muhammed Serkan ŞAHİN’in açılış konuşması, Sinevizyon Gösterileri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın halka hitabı ile devam etti.
 
Ardından İlçemiz tüm camiilerinde eş zamanlı sela okunması ile program sona erdi.
 
Düzenlenen Programlara Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Muhammed Serkan ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ekrem DOĞAN, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Tekin ALPER, Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.