Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Kılıç, muhtar ve vatandaşlarla artık aylık olarak düzenlenecek olan halk toplantısında bir araya geldi. 
 
Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya toplantı salonunda geçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Kılıç’ın yanı sıra kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık bir saat süren toplantıda muhtar ve vatandaşlar istek ve taleplerini dile getirdi. Yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Kılıç, halk toplantılarının muhtarlar tarafından tüm vatandaşlara duyurulmasının önemli olduğunu vurguladı. Kılıç, halk toplantılarının çeşitli nedenlerle istek ve sorunlarını iletemeyen vatandaşların kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam olduğunun altını çizdi. 
 
Kılıç, “Alt yapı için ödenek hazır”
 
Çevre düzenlemesi, üst yapı ve alt yapı konularında ödeneğin hazır olduğunu aktaran Kaymakam Kılıç, en kısa sürede çalışmalara başlanacağını söyledi. Kılıç, yapımına başlanması beklenen çarşı içi dış cephe giydirmenin ertelendiğini söyleyerek, “Öncelikle kanalizasyon çalışmasını bitireceğiz. Aksi halde iki kere inşaat çalışması yapmak zorunda kalacağız.” dedi. 
Yapımında sona gelinen semt kütüphanesini on gün sonra hizmete açmayı planladıklarını söyleyen Kılıç, gençlik merkezinde de son çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu aktardı. 
Kılıç, Kavakbaşı karayolunun yapımı işinin de proje aşamasında olduğunu söyledi. 
 
Yeni Merkez Camii Haftaya İhaleye Çıkıyor
 
Yeni yapılacak merkez camii için çalışmakların tamamlandığını aktaran Kılıç, haftaya Pazartesi günü camii için ihalenin yapılacağını söyledi. Yapılacak olan caminin Mutki’ye yakışan bir camii olacağını söyleyen Kılıç, “Hz. Ali’nin bir sözü var: ‘Vatanı en çok seven görevini en iyi yapandır.’ Vatanımızı sevdiğimizi iddia ediyorsak görevimizi en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Mutki’ye katkıda bulunmak istiyoruz. Sizlerde yapacağımız hizmetler noktasında bizlere yardımcı olun.” şeklinde konuştu. 
 
Doğan, “Güvenlik konusunda önemli adımlar atılıyor”
 
Mutki’nin terör bölgesinde bulunduğunu söyleyen Kılıç, güvenlik güçlerinin görevlerini en iyi şekilde yaptıklarını, ilçede teröristlerin faaliyet göstermelerine müsaade etmeyeceklerini vurguladı. 
Toplantıda söz alan İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ekrem Doğan, güvenlik konusunda önemli işlerin yapıldığını söyleyerek, kırsal bölgelerde göçer ve çobanların teröristlere karşı dikkatli olmalarını istedi.