Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, Mutki Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı yılsonu sergisine katıldı. Kılıç, daha sonra Aile Sosyal Politikalar Bitlis İl Müdürlüğü’nün muhtar ve imamlara yönelik düzenlediği ‘erken yaşta ve zorla evlilik’ konulu seminere katıldı. 
 
Mutki Anaokulunun 4-5 yaş gurubu öğrencilerinin yıl içerisinde yaptıkları çalışmalardan oluşan sergi düzenlendi. Yırtma yapıştırma, kolaj ve üç boyutlu maketlerden oluşan sergi büyük ilgi gördü. Serginin açılışını yapan Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç, minik parmakların hazırladığı eserleri tek tek gezerek, eserlerin yapım aşaması hakkında bilgi aldı. Okul öncesi eğitimin önemine değinen Kılıç, çocukların bu tür çalışmalarla geleceğe dönük üretici faaliyetler kazanmasının mümkün olduğunun altını çizdi. Sergiye çocukların yanı sıra kurum müdürleri, veliler ve öğretmenler katıldı.  
 
Muhtar ve İmamlara Yönelik ‘erken yaşta ve zorla evlilik’ Konulu Seminer Düzenlendi
 
Kaymakam Mehmet Kılıç daha sonra Belediye sosyal tesisinde Aile Sosyal Politikalar Bitlis İl Müdürlüğü’nün muhtar ve imamlara yönelik düzenlediği ‘erken yaşta ve zorla evlilik’ konulu seminere katıldı. Kılıç, burada yaptığı konuşmada, erken yaşta elciliğin kanayan bir yara olduğunu ve özellikle imamların bu konuda tolumu eğitmeleri gerektiğini söyledi. 
İl müdürü İsmetullah Altun ise, erken yaşta evliliğin dünyanın her yerinde çok büyük bir sorun olduğunu söyledi. Bir çocuğun ruhsal ve bedensel gelişiminin tamamlanması için en az yirmili yaşlarda olması gerektiğini belirten Altun, uluslararası yasalarla 18 yaşına kadar her insanın çocuk olduğunu belirtti. 
Seminerde daha sonra konuyla ilgili muhtar ve imamlara sunum yapıldı.